Úvod Podpora tvorby Ke stažení Kontakt
 


Úvodní strana
Josef Nádběla - životopis


Vítejte. Nacházíte se na mé domovské stránce. Ve zkratce zkusím o sobě něco napsat. Maturitní vysvědčení jsem získal na Obchodní akademii v Prostějově v r. 1995. Na tuto školu velice rád vzpomínám. Obchodní akademie mi dala do života důležité základy znalosti počítačů, naučila mě psát všemi deseti na psacím stroji (klávesnici) a zejména mi poskytla základní přehled v účetnictví a ekonomii.

Následovala základní vojenská služba. Celkem rok jsem si odsloužil v posádkách Prostějov, Lipník nad Bečvou a v Lázních Bohdaneč. V srpnu 1997 jsme jako vojáci pomáhali na záplavách na Šumpersku. Moje zaměření bylo radiodálnopisec, vhodnější označení by bylo radista a spojař. Vojna nebyla špatná, ale bohužel bylo málo střeleb a výcviku. Naopak, čeho přebývalo, to byly služby jako uklízeč, hlídač, pomocník v kuchyni, škrabka... Nejvíc se mi líbil intenzivní tříměsíční výcvik v Lipníku nad Bečvou, kde jsem potkal dobré kamarády a zároveň se hodně naučil.

Následovalo osm let práce v bankovnictví, konkrétně v České spořitelně a.s. Pracoval jsem na pozici úředníka sporožira, pracovníka úvěrového oddělení, vykonával jsem práci v roli hlavního pokladníka korunové i valutové pokladny okresní pobočky a nakonec jsem byl pověřený správou majetku oblastní pobočky Prostějov.

Naučil jsem se vykonávat práci maximálně přesně a precizně. V peněžnictví rozlišovat padělky rozličných měn za pomocí speciálních pomůcek a s využitím 30násobně zvětšujícího přístroje Meka Makro. Absolovoval jsem bezpočet bezpečnostních školení na přepravu hotovostí. Seznámil jsem se s bankomaty, jejich obsluhou a funkcemi. Ve spořitelně jsem svou praxi ukončil v r. 2004 s pocitem, že je potřeba jít dál a získávat zkušenosti i v jiných oblastech.

Využil jsem volného času a dokončil první knihu Velký počítačový slovník. Proběhla dvouletá praxe ve firmě Melzer, s.r.o., která se zabývá vývojem a implementací informačního systému Qi a posléze vytvoření knihy Deseti prsty na klávesnici.

Ve firmě Melzer jsem se začal rekvalifikovat na jiný obor, než je bankovnictví, ale ještě jsem stále netušil, jaký obor to vlastně bude. Seznámil s vynikajícími lidmi, odborníky na operační systém Linux a právě s jejich pomocí jsem poznal linuxové distribuce Slax a Linux Gentoo. Zároveň mi bylo dopřáno objevovat nejrůznější skrytá zákoutí informačního systému Qi, což, jak se později ukázalo, byla užitečná zkušenost.

Další příjemné tři roky (2007 - 2010) jsem strávil v kroměřížské firmě Montis CZ, s.r.o., kde jsem si vyzkoušel práci správce počítačové sítě a naučil se ovládat práci s vektorovou grafikou, což mi dnes a denně umožňuje vytvářet grafické návrhy a grafické prvky do rozličných produktů. Také jsem hlouběji proniknul do technických i obchodních tajů stínící techniky, ať už se to týká markýz nebo třeba slunečníků a různých plošných stínících konstrukcí.

Od roku 2010 jsem začal pracovat jako IT konzultant a správce sítě v přední české elektrotechnické firmě, která se zabývá výrobou docházkových a přístupových terminálů, řídících jednotek a inteligentních domovních systémů.
Od roku 2014 jsem v téže firmě začal vykonávat práci skriptaře (Delphi) a programátora (C Sharp, občas PHP). To vše v kooperaci s databázovými jazyky MS SQL a MySQL. Připravuji rozlišná softwarová řešení (ve spolupráci s docházkovým a přístupovým hardware) pro významnější firmy jako je např. ZKL, Fremach, Ptáček atd.

Soukromě se zabývám vývojem webových prezentací (vlastní webový systém), PHP a Javascript aplikací. Dále se věnuji vývoji Java aplikací (Domácí Informační Systém, Univerzální Benchmark). Opustil jsem vývoj aplikací v Delphi a pomalu se chystám (soukromě) rozejít s jazykem C Sharp, byť to bude bolestivý rozchod.

Prográmky a aplikace, které jsem vytvořil, se objevují na těchto stránkách, ale můžete je také najít na portálech jako je Stahuj.cz, Sosej.cz, Slunecnice.cz a další.

Doporučuji projít všechny části prezentace, možná vás něco zaujme a získáte pocit, že bych mohl být pro vás osobně nebo vaši firmu užitečný. V současné době jsem aktivní v programovacích jazycích Java, Javascript, PHP, XHTML, C Sharp, Delphi (úroveň skriptů), MS SQL, MySQL. V případě zájmu, a pokud by to bylo v okolí města Chropyně, jsem také schopen nabídnout doučování, přednášku nebo kurs o dané problematice, pokud budou moje zkušenosti stačit.


Webový systém NÁDBĚLA WEB DEMO 1.1.21D - Copyright Josef Nádběla - ALAWARE 2018 - Všechna práva vyhrazena.
CSS 3.0, PHP 5.4.20 STRICT (verze PHP na hostingu: 5.4.20), XHTML 1.0 Strict
Odladěno pro Internet Explorer 9-11; Mozilla Firefox 12-57; Opera 11,12; Google Chrome 20-34, Maxthon Cloud Browser v4.0.3.6000.
v
Návštěvy
Celkem:3211
Tento rok:181
Měsíc:27
Včera:4
Dnes:0
Online:0
počítadlo ALAWARE.CZ