Úvod Životopis Podpora tvorby Ke stažení Spolupráce Kontakt
 


Úvodní strana  Programování
Programování

Někdy v letech 1999 - 2000 jsem se zajímal o programovací jazyk QBasic. Počínaje rokem 2000 jsem pozornost přesunul k jazyku HTML a od roku 2003 mě zcela zaujalo PHP.

Následně jsem chvíli laškoval s jazykem Java, ale vzhledem k tehdejší nízké podpoře ze strany významných internetových prohlížečů jsem tvorbu v Javě opustil a učil se pracovat s ActiveX a Visual Basic Skripty (VBS), kde jsem vytvořil několik zajímavých webových aplikací. Také tyto techniky jsem ponechal minulosti a výhradně se věnoval spolupráci PHP + XHTML + Javascript. O Javascript se intenzivně zajímám od r. 2006.

V letech 2007 - 2009 jsem si pohrával s jazykem C++, ale nenalezl jsem vhodný kompilátor (projekt Dev C++ nebyl dotažený a o free Visual Studio Express jsem tenkrát neměl informace), a proto jsem i tento jazyk opustil.

V letech 2011 - 2012 jsem se zajímal o programovací jazyk Delphi Pascal, ve které jsem vytvořil několik programků, z nichž dva vám na těchto stránkách dávám k dispozici v sekci Ke stažení. Naučil jsem se připojit k databázi, vyčítat a zpracovávat data, pracovat s obrázky, s textem a dostal jsem se až k jednoduché síťové komunikaci mezi serverem a síťovými klienty.

Od poloviny roku 2012 mě zaujal jazyk C Sharp. V tomto jazyku jsem prozatím dosáhl největšího pokroku z tzv. vyšších jazyků. Vyvinul jsem DMO - Docházkový Monitor Osob, Uklízečku (automatizovaný program pro pořádek v souborech), Českého zabijáka (aplikaci pro čištění nevhodných procesů), WinŠifrátor (s vlastním šifrovacím algoritmem), Chytrý zápisník (vylepšený Notepad pro psaní poznámek na plochu, který umí mnoho věcí navíc - jako je šifrování a duální ukládání dat). Pravděpodobně některé z mých výtvorů uveřejním na těchto stránkách.

Od listopadu roku 2015 se intenzivně zajímám o jazyk JAVA. Právě na tento jazyk jsem přesunul hlavní tvorbu.

Při vývoji programů se snažím sledovat tyto hlavní cíle:

  • aplikace se nemusí složitě instalovat do registru systému
  • aplikace si pamatuje nastavení uživatele, ať se nachází kdekoli na disku uživatele
  • aplikace je uživatelská a užitečná
  • aplikace je neustále ve vývoji, přijďte se podívat, zda není nová verze nachystaná ke stáhnutí.


Multihodiny

Program Multihodiny je FREEWARE. Stáhnout si jej můžete v sekci Ke stažení.

Multihodiny představují jednoduchou aplikaci pro přehledné zobrazení datumu a času. Jako doplňkovou funkci mají stopky a dva budíčky. Lze si vybrat, zda budou stále TOP - viditelné nebo na pozadí. Mohou vypadat jako běžné windows - okno nebo se chovat téměř jako applet/součást plochy. Lze si zvolit stupeň průhlednosti.


Moje kalkulačka

Program Moje kalkulačka je FREEWARE. Stáhnout si ji můžete v sekci Ke stažení.

Proč jsem vlastně vytvořil kalkulačku, když je nějaká kalkulačka součástí operačního systému WINDOWS?

Především, jsem chtěl vědět, že to dokážu. Další věcí je, že tato kalkulačka se dá nastavit designově podle vlastního přání. Lze si ji dokonce pojmenovat, jak uznáte za vhodné. Navíc umožňuje si zapisovat poznámky a pamatuje si veškeré nastavení. Ovšem - nejdůležitější věcí je, že se kalkulačka může zvětšovat až třeba přes celou obrazovku. Pro uživatele s horším zrakem je to úplné požehnání, když nemusí mhouřit oči, ale mají kalkulačku krásně zvětšenou podle přání.Jakou aplikaci programuji nyní?

SurvivalBoy: Domácí Informační Systém. Jedná se o aplikaci inspirovanou PIP Boyem, která bude sloužit jako Domácí Informační Systém i aplikace vhodná pro přežití. Jednoduše řečeno, tato aplikace vám a vaší domácnosti zefektivní práci s informacemi.


Webový systém NÁDBĚLA WEB DEMO 1.1.20D - Copyright Josef Nádběla - ALAWARE 2018 - Všechna práva vyhrazena.
CSS 3.0, PHP 5.4.20 STRICT (verze PHP na hostingu: 5.4.20), XHTML 1.0 Strict
Odladěno pro Internet Explorer 9-11; Mozilla Firefox 12-45; Opera 11,12; Google Chrome 20-34, Maxthon Cloud Browser v4.0.3.6000.
v