Úvod Podpora tvorby Ke stažení Kontakt
 


Úvodní strana  Programování
Programování

Někdy v letech 1999 - 2000 jsem se zajímal o programovací jazyk QBasic. Počínaje rokem 2000 jsem pozornost přesunul k jazyku HTML a od roku 2003 mě zcela zaujalo PHP.

Následně jsem chvíli (r. 2005) laškoval s jazykem Java, ale vzhledem k tehdejší nízké podpoře ze strany významných internetových prohlížečů, a absenci rozumného vývojového prostředí, jsem tvorbu v Javě opustil a učil se pracovat s ActiveX a Visual Basic Skripty (VBS), kde jsem vytvořil několik zajímavých webových aplikací a také jsem se zajímal o technologii tehdejších virů využívajících ActiveX. Také tyto techniky jsem ponechal minulosti a výhradně se věnoval spolupráci PHP + XHTML + Javascript. O Javascript se intenzivně zajímám od r. 2006.

V letech 2007 - 2009 jsem si pohrával s jazykem C++, ale nenalezl jsem vhodný kompilátor (projekt Dev C++ nebyl dotažený a o free Visual Studio Express jsem tenkrát neměl informace), a proto jsem i tento jazyk opustil.

V letech 2011 - 2012 jsem se zajímal o programovací jazyk Delphi Pascal, ve které jsem vytvořil několik programků jako např. Multihodiny nebo MojeKalkulačka. Naučil jsem se připojit k databázi, vyčítat a zpracovávat data, pracovat s obrázky, s textem a dostal jsem se až k jednoduché síťové komunikaci mezi serverem a síťovými klienty.

Od poloviny roku 2012 mě zaujal jazyk C Sharp. Vyvinul jsem DMO - Docházkový Monitor Osob, Uklízečku (automatizovaný program pro pořádek v souborech), Českého zabijáka (aplikaci pro čištění nevhodných procesů), WinŠifrátor (s vlastním šifrovacím algoritmem), Chytrý zápisník (vylepšený Notepad pro psaní poznámek na plochu, který umí mnoho věcí navíc - jako je šifrování a duální ukládání dat).

Od listopadu roku 2015 se intenzivně zajímám o jazyk JAVA, ve kterém jsem vytvořil aplikaci Benchmark Universal a SurvivalBoy. Tvorbu v jazyce C Sharp jsem opustil v témže roce, protože jsem si uvědomil, že Java mi nabízí větší multiplatformitu, byť na úkor určitého výkonu a rychlosti tvorby.

Od ledna 2017 jsem se z profesních důvodů začal intenzivně zajímat o programovací jazyk ABAP a vývoj reportů pro informační systém SAP.

Při vývoji programů se snažím sledovat tyto hlavní cíle:

  • aplikace se nemusí složitě instalovat do registru systému
  • aplikace si pamatuje nastavení uživatele, ať se nachází kdekoli na disku uživatele
  • aplikace je uživatelská a užitečná
  • aplikace je neustále ve vývoji, přijďte se podívat, zda není nová verze nachystaná ke stáhnutí.

Webový systém NÁDBĚLA WEB DEMO 1.1.21D - Copyright Josef Nádběla - ALAWARE 2021 - Všechna práva vyhrazena.
CSS 3.0, PHP 5.4.20 STRICT (verze PHP na hostingu: 5.4.20), XHTML 1.0 Strict
Odladěno pro Internet Explorer 9-11; Mozilla Firefox 12-57; Opera 11,12; Google Chrome 20-34, Maxthon Cloud Browser v4.0.3.6000.
v
Návštěvy
Celkem:3440
Tento rok:410
Měsíc:40
Včera:4
Dnes:2
Online:0
počítadlo ALAWARE.CZ