Úvod Podpora tvorby Ke stažení Kontakt
 


Úvodní strana  Chytrý zápisník
Chytrý zápisník

Tato aplikace již není dále vyvíjena z důvodu, že její funkce zastane aplikace SurvivalBoy: Domácí Informační Systém.

A je to tady. Aplikace Chytrý zápisník je na světě v takovém stavu, že jsem se odvážil ji uveřejnit. Dnes jsem dokončil práci na Diáři, což je součást Chytrého zápisníku.K čemu slouží Chytrý zápisník a pro koho je určený

Aplikace Chytrý zápisník je určena pro operativní plánovací poznámky, které mohou být umístěny např. na ploše operačního systému. Jedná se o vylepšený poznámkový blok se zaměřením na provozní poznámky, které lze zašifrovat jednoduchým šifrovacím algoritmem v rámci ochrany uživatelských dat.
Chytrý zápisník obsahuje Diář. V Diáři lze plánovat akce do kalendářových záznamů. Celkově má aplikace sloužit ke zefektivnění činností a to také mimo počítač a lepšímu zužitkování času. Osobně používám dva Chytré zápisníky. Jeden mám doma a jeden v práci. Každý obsahuje okruh poznámek a úkolu pro dané prostředí.

Registrace verze programu jako FREEWARE

Pokud je verze programu Chytrý zápisník distribuována jako FREEWARE, je třeba produkt aktivovat přes menu "Nápověda - Licence - potvrdit dialog ANO". Následně do pole s licenčním kódem zadat slovo "freeware" a potvrdit tlačítkem "OK". Aktuálně je Chytrý zápisník ve verzi FREEWARE. Do sekce ke stažení jsem umístil Chytrý zápisník již aktivovaný. Můžete tuto verzi kopírovat kolikrát chcete na stejný nebo jiné počítače. Prosím jen o vaši podporu - kupte si občas něco na Nakupto.cz, mrkněte na reklamní banner nebo se staňte čtenářem magazínu Blogovník.cz. Můžete také vyzkoušet webový systém NÁDBĚLA WEB.

Vlastnosti aplikace Chytrý zápisník

Aplikace Chytrý zápisník disponuje přívětivým uživatelským rozhraním, pamatuje si poslední pozici na ploše a nastavení. Pokud zařadíte spouštění aplikace po startu operačního systému, dokáže aplikace sama načíst poslední uložený dokument (poznámku) a zobrazit jej na místě, kde jste si ji naposledy zaznamenali.

Aplikaci Chytrý zápisník lze spouštět vícekrát. Pokud chcete mít více poznámek, je potřeba aplikaci rozkopírovat např. do 5ti adresářů. Každá instalace aplikace Chytrý zápisník si bude pamatovat poslední dokument.

Součástí aplikace Chytrý zápisník je tzv. DIÁŘ. Jedná se o jednoduchý textový diář, který má většinu vlastností základní aplikace. Prostřednictvím diáře lze plánovat akce, schůzky, činnosti do kalendářních záznamů.

Minimální požadavky pro provoz aplikace Chytrý zápisník

- 10 MB volného místa na pevném disku.
- 10 MB volného místa v operační paměti.
- operační systém Windows XP Professional a vyšší.
- instalovaný .NET FRAMEWORK verze 4.0 a vyšší.
- možnost zápisu do konfiguračního souboru v adresáři, kde je aplikace Chytrý zápisník uložena.
- 32bitový nebo 64bitový operační systém.

Spouštění aplikace Chytrý zápisník

Chytrý zápisník se spouští aktivací souboru "chytry_zapisnik.exe". Je doporučeno spouštět Chytrý zápisník ihned po startu počítače přidáním zástupce na "chytry_zapisnik.exe" do menu Start - Všechny programy - Po spuštění.

Aplikace Chytrý zápisník si pamatuje poslední nastavení vzhledu, zobrazení dat a umístění na ploše a to i tehdy, dojde-li k náhlému restartování pracovní stanice.

Popis základních funkcí aplikace Chytrý zápisník

Aplikace Chytrý zápisník se ovládá horizontálním menu a také kontextovým menu (vyvolá se kliknutím na pravé tlačítko myši).

Jaké vychytávky obsahuje Chytrý zápisník navíc

- OCHRANA DAT V PŘÍPADĚ PORUCHY DISKU - v menu "Nastavení - Záložní uložení souboru" je možno nastavit druhé úložiště, kam se bude aktuálně otevřený soubor ukládat. Pokud dojde k pádu disku, kde je uložen dokument, aplikace si automaticky vyčte dokument z druhého umístění.
- ZABEZPEČENÍ DOKUMENTU ŠIFRACÍ - dokument lze šifrovat integrovanou šifrou (rozšifruje jakákoli aplikace Chytrý zápisník) a navíc šifrou Nadbela1. Šifrování lze kombinovat, lze šifrovat dešifrací. Není doporučeno kombinovat šifry více než jednou z důvodu rizika ztráty informace o některých znacích s diakritikou. Doporučené požadí kombinace šifer:
    Šifrování:
    - šifra Nadbela1 (libovolněkrát šifrace nebo dešifrace)
    - šifra Integrovaná (1x šifrace nebo dešifrace)
    Dešifrování:
    - šifra Integrovaná (1x šifrace nebo dešifrace)
    - šifra Nadbela1 (libovolněkrát šifrace nebo dešifrace)
- ZABEZPEČENÍ DOKUMENTU LIKVIDACÍ VČETNĚ LIKVIDACE APLIKACE - v menu Zobrazení se nachází volba Odstraň dokument i Chytrý zápisník. Kliknutím okamžitě odstraníme dokument i aplikaci.
- UŽIVATELSKÁ PŘÍVĚTIVOST - aplikace si pamatuje poslední nastavení umístění na ploše, barvy pozadí, typ a barva písma, rozměry a další.

Popis vlastnosti DIÁŘe

Menu obsahuje tři hlavní sekce - Obsluha diáře, Zobrazit diář a Nastavení.
Obsluha diáře obsahuje možnost přidat, editovat nebo mazat diářové záznamy.
Zobrazit diář umožňuje zobrazit diář z různých časových pohledů. Pokud zobrazíme diář od včerejška, vidíme všechny záznamy od včerejšího dne až do budoucnosti směrem od shora dolů.
Nastavení umožňuje zcela stejné volby, kterou jsou součástí základní aplikace Chytrý zápisník.

Obrázky Aplikace

Odpovědnost autora

Vývoji aplikace Chytrý zápisník jsem věnoval zvláštní pozornost a pečlivost. Aplikace prošla testováním na nejrůznějších platformách. Vzhledem k různorodosti pracovního prostředí složeného s množství aplikací, které mohou blokovat běh aplikace Chytrý zápisník, se mohou vyskytnout stavy, které nejsou popsány v tomto manuálu.

Tato aplikace je poskytována "tak, jak je". Autor nepřebírá žádnou záruku za případné poškození nebo ztrátu dat nebo jakékoli škody, které by mohly teoreticky i prakticky vzniknout uživatelům. Autor se zříká veškeré odpovědnosti za jakékoli škody, které by mohly vyplývat z používání aplikace Chytrý zápisník.

Kde stáhnout?

Aplikaci Chytrý zápisník můžete stáhnout zde.

Josef Nádběla
nadbela@alaware.cz

Webový systém NÁDBĚLA WEB DEMO 1.1.21D - Copyright Josef Nádběla - ALAWARE 2021 - Všechna práva vyhrazena.
CSS 3.0, PHP 5.4.20 STRICT (verze PHP na hostingu: 5.4.20), XHTML 1.0 Strict
Odladěno pro Internet Explorer 9-11; Mozilla Firefox 12-57; Opera 11,12; Google Chrome 20-34, Maxthon Cloud Browser v4.0.3.6000.
v
Návštěvy
Celkem:3440
Tento rok:410
Měsíc:40
Včera:4
Dnes:2
Online:0
počítadlo ALAWARE.CZ